Резервуари для збору дощової води

Вартість:

від 7 000 грн.

Резервуари для збору дощової води стають все більш популярними серед тих, хто прагне знизити витрати на питну воду та зберегти навколишнє середовище.

Збір дощової води є давньою практикою, яку як і раніше використовують у багатьох домогосподарствах по всьому світу. У наш час її також застосовують в умовах міста, коли необхідне додаткове джерело води. 

Збирання дощової води стає все більш популярним серед людей, які бажають знизити витрати на питну воду та зберегти навколишнє середовище.

Збір дощової води є давньою практикою, яку застосовують у багатьох господарствах по всьому світі, і це залишається актуальним й нині. Навіть у сучасних міських умовах цей метод використовується для забезпечення додаткового джерела води.

Існує декілька основних принципів, які необхідно дотримуватися при збиранні дощової води з метою використання її в побуті та поливу рослин у саду.

Використання дощової води для поливу рослин є вигідним не лише з економічного, але й з біологічного погляду. Системи для збирання дощової води слід встановлювати навіть на територіях, де вже існує система автономного водопостачання, оскільки дощова вода є м'якшою, ніж та, що надходить із водопроводу, і тому не засолює ґрунт. Ця вода ідеально підходить для поливу будь-яких рослин.

Збір дощової води вигідний з ряду причин:

  1. Він здатен компенсувати кількість водопостачальної води, що використовується в будинку, що сприяє зниженню витрат на воду.
  2. Великі резервуари та система дренажу відводять  воду подалі від Вашого будинку.
  3. Запасена дощова вода може використовуватися для зрошення саду та городу.
  4. Збір дощової води зменшує кількість використовуваної колодязної води — це важливо, якщо рівень води у криниці падає в літній період.

Спосіб збору дощової води для поливу саду може бути надзвичайно простим - достатньо встановити бочку під стоком даху будинку. Щоб забезпечити водою різноманітні побутові потреби (змивання унітазу, прання) застосовують великі і складніші системи, які вбудовують у водопровідну систему будинку.

Всі прості або складні системи збору дощової води складаються з основних компонентів:

  • водозбірна площа для опадів — це, як правило, дах будинку;
  • система транспортування для переміщення води з даху в накопичувальний резервуар — водостічні труби, підземні трубопроводи;
  • система зберігання дощової води для майбутнього використання — підземний резервуар, пластикова бочка, цистерна або бак;
  • система розводки води від місця її зберігання до використання — це може бути як насос, так і пристрій, інтегрований з наявною системою водопроводу в будинку.

Перед початком створення системи для збору дощової води, необхідно врахувати кілька питань:

  1. Для яких цілей ви плануєте використовувати дощову воду? Вам потрібна проста система для поливу, чи ви маєте на увазі більш складну структуру? Кожен сценарій вимагає різних налаштувань, обладнання, обслуговування та фінансових витрат.
  2. Яка кількість дощової води вам необхідна? Обсяг залежатиме від цілей використання дощової води, звичок споживання, кількості осіб у сім'ї, а також ефективності використання води приладами, наприклад, пральними машинами та іншими.

Компанія «Септики під ключ» допоможе Вам розрахувати, скільки дощової води необхідно для задоволення різних потреб сім'ї.

Матеріал резервуарів

Однозначних рекомендацій з якого матеріалу повинен бути бак - немає. Переваги та недоліки бетону і поліетилену, будуть вирішальними лише після аналізу місцевих умов.

Бетонні резервуари

  • Найчастіший спосіб встановлення
  • Найкраще підходять для нового будівництва
  • Особливо підходять для встановлення у місцях де можливий  рух автомобілів
  • Стійкість до деформацій
  • Вільний вибір місця для під’єднання приливу і переливу та глибини встановлення
  • Розраховані на навантаження та стійкі до високого рівня ґрунтових вод

Резервуари з поліетилену

  • Низькі затрати на транспортування завдяки малій вазі
  • Швидке встановлення в котловані
  • Добре підходять для важкодоступних котлованів
  • Висока вартість ємкості
  • Потребують зворотного обсипання піщано-цементною сумішшю.

Вимоги до резервуару:

  • Міцність, так як це основа резурвуара, тому буде не зайвим переконатися в якості матеріалу.
  • Стійкий до деформації, надійний при навантаженні
  • Герметичний та світлонепроникливий
  • Захищений від замерзання
  • Розрахований на прогнозовану кількість опадів
  • Захищений від переповнення
  • Легкий доступ при обслуговуванні
  • Герметична трубна обв’язка (наповнення, дренаж, опорожнення).

Збір дощової води для поливу


Існують два способи збору дощової води з даху приватного будинку:

  1. наземний;
  2. підземний.

Якщо ви обираєте перший варіант, то доведеться виділити вільну площу на ділянці. А якщо другий варіант, то цього робити не потрібно.

Підземний метод збору полягає у створенні колодязя. Під землю заривається велика ємність з бетонних кілець, до неї підводиться водостічна труба. Для створення повністю автоматичної системи поливу, насос і поливні трубки можна підключити до ємності з водою.

Організація такого водозбірника проводиться наступним чином:

  1. викопується міні екскаватором котлован;
  2. в котлован монтується герметичний резервуар з бетонних елементів;
  3. підключаються необхідні комунікації;
  4. на горловину ставиться пластиковий люк;
  5. монтується труба на перелив та дренажна система.

Перелив

Під час переповнення резервуару, надлишок води потрапляє або до дренажної системи, або за межі ділянки. Цей процес переповнення сприяє додатковому очищенню резервуару від плаваючих частинок, які знаходяться на його поверхні. Тому періодичне переповнення і перелив є необхідними для самоочищення від сміття на поверхні. Діаметр трубопроводів переливу повинен бути не меншим, ніж у притоках, і прокладатися на рівні або нижче, ніж рівень притоку.

При будівництві підземного водосховища особлива увага має бути зосереджена на міцності конструкції. У даному випадку не кожен полімерний матеріал може конкурувати з бетонними елементами.

Фільтрація, приточні трубопроводи та седиментація

Резервний резервуар системи використання води виконує не тільки функцію зберігання, але також слугує місцем, де відбувається процес біоочистки води. Ефективність очищення залежить від умов протоку води через резервуар, розташування вхідного потоку, рівня наповнення та місця відбору цієї води. Незалежно від того, чи резервуар встановлений зовні або всередині будівлі, процес очищення води залишається незмінним.

Краще встановлювати підземні резервуари, аніж у приміщенні, оскільки вони мають природну систему вентиляції та не займають простору всередині будівлі або на ділянці.

Після фільтрування зібрані відходи зберігаються в резервуарі для накопичення, де відбувається один із етапів очищення. Тверді частинки осідають на дно, а постійна наявність кисню та постійні мікробіологічні процеси створюють процес освітлення води. Якщо фільтрацію на дні резервуару організувати належним чином, то щороку утворюється шар осаду товщиною кілька міліметрів. З цієї причини резервуар потребує повного очищення через значні інтервали часу (20 років).

Під час прокладання водозабірного трубопроводу з резервуару рекомендується використовувати поліетиленові труби, які є стійкими до вакууму та тиску одночасно.

Зростання популярності технології використання дощової води у домашньому господарстві є актуальним явищем, тому дотримання відповідних норм щодо використання цієї води для змиву туалетів та пральних машин є важливим аспектом розвитку цієї технології.

Щоб забезпечити безпеку та здоров'я при підключенні додаткової лінії водопостачання до будинку за допомогою дощової води, обов'язковим є безумовне дотримання стандартів щодо установки та експлуатації.

Провідний німецький експерт з гігієни д-р Холандер запевняє: «Немає ніякого ризику для здоров’я від системи використання дощової води, якщо вона правильно встановлена та налаштована, що доведено тисячами користувачів та систем, які працюють кожен день».

Норми водоспоживання

Види і об’єкти водоспоживання від ... літрів
Одноквартирний / багатоквартирний будинок
Питна вода, вода для прибирання, на одну людину на день 20
Прання білизни, на кг 25
Змив унітазу, разовий 6
Прийняття ванни 150
Прийняття душу 40
Полив газонів, на один м2
на день
1,5
Полив городу, на один м2
на день
5
Готель / Громадська будівля
Школа, на одну людину на день 5
Казарма, на одну людину на день 100
Лікарня, на одну людину на день 100
Готель, на одну людину на день 100
Громадський басейн, на один м3
на день
450
Пожежний гідрант, на одну секунду 5
Виробництво / Промисловість
Бійня, на одну голову великої худоби 300
Бійня, на одну голову худоби дрібної 150
Пральня, на одне завантаження 1000
Пивоварний завод, на один гектолітр пива 250
Молочна ферма, на один літр молока 0,5
Ткацька фабрика, на один кг тканини 900
Цукровий завод, на один кг цукру 90
М'ясокомбінат, на один кг м'яса/ковбаси 1
Паперова фабрика, на один кг тонкого паперу 1500
Бетонний завод, на один м3
бетону
125
Будівництво, на одну тисячу цегли цегляної кладки 650
Підприємства харчової промисловості, на один кг крохмалю 1
Підприємства харчової промисловості, на один кг маргарину 1
Ткацька фабрика, на один кг вовни 90
Гірничодобувне підприємство, на один кг вугілля 20
Сільгосппідприємства
Велика рогата худоба, на одну голову на день 50
Вівці, телята, свині, кози, на одну голову на день 10
Транспорт
Мийка легкового автомобіля 100
Мийка вантажного автомобіля 200
Мийка вантажного фургогна 2000
Мийка фургона для перевезення птиці 7000

Часті питання

Чи є небезпечні патогени в резервуарі зберігання дощової води і чи можуть вони там розмножуватися?

Ні! Бактерій, що можуть завдати шкоди вашому здоров’ю в дощовій воді немає, або вони присутні короткочасно та в дуже малих концентраціях. Усі відомі дослідження показують, що якість дощової води зазвичай є більш високою за показники, регламентовані для води для купання.

Однією із загроз зараження патогенами є пташиний послід, але ці бактерії потребують тепла та поживних речовин для розмноження, тож у дощовій воді швидко гинуть. Відсутність поживних речовин є причиною швидкої загибелі нешкідливих бактерій, які додавали в резервуар у великій кількості.

Чи існують будь-які проблеми із гігієною при використані дощової води?

Ні, якщо система використовується за призначенням та окремо від мережі питної води. Випадкове ковтання, контакт або пар дощової води не спричиняють проблем. Наприклад, при змиванні туалету небезпека зараження від дощової води мізерно низька у порівнянні з речами, що змиваються.

Чи можна використовувати дощову воду для прання?

Так! Проведені дослідження показують, що дощова вода абсолютно не погіршує результат прання. Бактерій, що містяться в пральній машині від брудної білизни набагато більше, ніж у дощовій воді. Під час повного циклу прання (сушіння та прасування) мікроорганізми практично повністю гинуть або змиваються з водою після прання. Завдяки м’якості дощової води використовується набагато менше миючого засобу. Той факт, що в резервуарі немає великої кількості бактерій та наявні складні умови для виживання бактерій під час прання, доказують ефективність її використання для очищення одягу.

Чи потрібно дезінфікувати дощову воду?

Ні! Дезінфекція не потрібна! Більш того, використання дощової води було б економічно недоцільним через додаткові витрати на хімію та обладнання для дезінфекції. Також після дезінфекції дощова вода не набуде якості питної, що не дає ніяких підстав додатково очищувати воду.

Чи потрібно проводити регулярний аналіз дощової води, наприклад, щорічно?

Ні! Інформації з одного тестування недостатньо для повноцінної оцінки, до того ж це  додаткові витрати. Якщо ж аналізи проводяться у межах дослідження, то потрібно використовувати Європейські стандарти щодо води для купання, а не питної, для адекватної оцінки якості дощової води.

Безкоштовна консультація

Отримати консультацію

Заповніть форму, щоб отримати консультацію та прорахунок вартості

Отримати